Rada Nadzorcza TVP ma przesłuchać kandydatów na prezesa

opublikowano: 03-04-2007, 11:57

Rada Nadzorcza TVP ma we wtorek rozpocząć przesłuchania kandydatów na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. W konkursie pozostali: p.o. prezes Andrzej Urbański, były dyrektor ośrodka bydgoskiego TVP Andrzej Szmak i reżyser Dariusz Zawiślak.

Rada ma spotkać się w południe; trzecim punktem posiedzenia są przesłuchania kandydatów na prezesa. O ich terminie kandydaci zostali wcześniej poinformowani.

Jak powiedział PAP z-ca przewodniczącego RN TVP Robert Rynkun-Werner, przesłuchania są w planie wtorkowego posiedzenia RN. Poinformował, że oficjalne głosowanie nad wyborem prezesa odbędzie się w środę. Nie będzie w nim uczestniczył Urbański. Formalnie miałby do tego prawo, bo jest członkiem RN TVP; a dziś - 3 kwietnia - mija termin, na jaki został oddelegowany do pracy w zarządzie jako p.o. prezesa.

Wtorkowa "Rzeczpospolita" podała, że o pozostawienie Urbańskiego na stanowisku prezesa TVP będą w radzie nadzorczej "ostre targi". Według gazety, LPR za poparcie tej kandydatury żąda "pewnych koneksji", m.in. wpływu na obsadę stanowisk w regionalnych ośrodkach telewizji. Rynkun-Werner powiedział PAP, że "na ten temat nic mu nie wiadomo".

Od 27 lutego obowiązki prezesa TVP pełni Andrzej Urbański, oddelegowany do zarządu jako członek Rady Nadzorczej TVP po odwołaniu z funkcji prezesa Bronisława Wildsteina. (PAP)


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane