Rada Puław w komplecie

Anna Bytniewska
opublikowano: 04-03-2008, 00:00

Spółka uzupełniła radę, teraz przyszedł czas na wybór jej szefa. Skarb chce szybkich decyzji.

Spółka uzupełniła radę, teraz przyszedł czas na wybór jej szefa. Skarb chce szybkich decyzji.

Walne Zakładów Azotowych Puławy odwołało z rady nadzorczej spółki Andrzeja Pryzowicza i uzupełniono wakat. Dwa nowe nazwiska w radzie to: Cezary Możeński, były prezes Kompani Spirytusowej Vratislavia, należącej do A. Gudzowatego, obecnie dyrektor Instytutu Nawozów Sztucznych w Puławach oraz Irena Ożóg, była wiceminister finansów w gabinecie Leszka Millera. Rada działa w pełnym składzie (6 członków) i może zająć się wyborem prezesa spółki. W ministerstwie skarbu powiedziano nam, że ma to nastąpić jak najszybciej. Stanowisko prezesa w Azotach pozostaje nie obsadzone od lipca 2007r. kiedy to odwołano z niego Krzysztofa Lewickiego. Obecnie na czele zarządu stoi Lech Kliza, ale jedynie jako koordynator.

Przesłuchania kandydatów do fotela prezesa największego producenta nawozów rozpoczną się w połowie marca. W konkursie wzięło udział 6 osób. Na krótkiej liście znalazło się 5 kandydatów: m.in. Jacek Bobrowicz, prezes Rhodia Polyamide Polska, Paweł Jarczewski, były dyrektor handlowy ZA Puławy, Krzysztof Jałosiński, były prezes Carbon Black Polska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że największe szanse ma Jarczewski. W resorcie skarbu dowiedzieliśmy się, że skarb państwa, który ma kontrolny pakiet akcji Puław w najbliższej przyszłości nie planuje wychodzić z inicjatywą kolejnych zmian w składzie zarządu spółki. Krzysztof Żuk, wiceminister skarbu, nie wyklucza, że spółka mogłaby stać się jednym z ośrodków konsolidacji branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu