Radio myśli o deweloperce

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 17-05-2006, 00:00

Akwizycje i rozwój na Ukrainie to na razie mglista perspektywa. Dlatego właściciel RMF myśli o… deweloperce.

Broker FM miał w pierwszym kwartale 2,9 mln zł zysku netto przy 40,7 mln zł przychodów. To wyniki lepsze, niż oczekiwali analitycy, ale na razie zarząd nie rewiduje prognoz na cały rok.

— Chcemy rosnąć tak jak rynek, czyli o 11 proc. W I kwartale dynamika była wyższa, ale ostrożnie podchodzimy do możliwości kontynuacji tego trendu — mówi Marek Dworak, wiceprezes Broker FM.

Właściciel radia RMF FM od dawna chce rozwijać się dzięki akwizycjom.

— Firmy, które są na sprzedaż, w ostatnim momencie otrzymują oferty od innych zainteresowanych i zawyżają wyceny. Te, które mają racjonalne wyceny, nie są na sprzedaż — mówi Marek Dworak.

Najbardziej prawdopodobne jest sprzedaż aktywów radiowych przez CR Media lub Radio Wawa. Wcześniej zarząd spółki myślał o akwizycjach na Ukrainie, ale teraz chce się skoncentrować na rozwoju kupionego niedawno Radia Man. Myśli o uzyskaniu pieniędzy w dość niekonwencjonalny sposób — dzięki deweloperce.

— Mamy 30 ha ziemi pod Mogilanami. Szukamy dewelopera, który zaangażowałby się z nami w to przedsięwzięcie — mówi Marek Dworak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu