Radio PIN będzie rentowne

Radosław Omachel
05-03-2003, 00:00

Radio PIN nie zostanie sprzedane, mimo słabych wyników słuchalności. Ustabilizowanie jego sytuacji finansowej powinno nastąpić do końca roku.

Należące do Softbanku Radio PIN nadaje od września 2002 r. Po prawie pół roku działalności udział stacji w warszawskim rynku radiowym wynosi 0,35 proc. (grupa powyżej 15 lat). Dla porównania: w listopadzie 0,17 proc.

W związku z niską słuchalnością na rynku pojawiły się pogłoski o możliwości wyjścia Softbanku.

Pogłoski te uprawdopodobnia fakt, że giełdowa spółka informatyczna przeżywa poważne problemy finansowe i gdyby nie wejście Prokomu, mogła stanąć przed widmem bankructwa.

Adam Dunalewicz, prezes należącej w 100 proc. do Softbanku spółki Mediabank, nadającej program Radia PIN, zaprzecza tym pogłoskom.

— Nie prowadzimy żadnych negocjacji o sprzedaży radia i czasopism — zapewnia prezes.

Mediabank wydaje trzy specjalistyczne czasopisma bankowe. Tytuły są dochodowe, ale ze względu na obciążenia finansowe wynikające z uruchomienia i prowadzenia rozgłośni Mediabank przynosi straty. Przedsięwzięcie ma się zbilansować w 2004 r.

— Jeszcze w tym roku spodziewamy się udziału na poziomie 1 proc. — mówi Adam Dunalewicz.

Stacja ma zapewnione finansowanie do końca 2004 r.

Zdaniem ekspertów, Radio PIN powinno sobie poradzić.

— Wprawdzie w grupie, do której PIN chce dotrzeć, dominują Zetka i RMF, ale stacja powinna zbudować wystarczająco duże audytorium. Ma bardzo atrakcyjną dla reklamodawców grupę docelową — mówi Aldona Podsiedlik z Domu Mediowego MediaGroup

Na przełomie kwietnia i maja ruszy billboardowa kampania promocyjna. Mediabank nie ujawnia, ile kosztowało uruchomienie rozgłośni, ale równolegle startowało w Warszawie

Radio 94 (grupa Ad.point), które swoje wydatki szacuje na 1,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Radio PIN będzie rentowne