Radio PiN: Mikosz może znów kierować LOTem

Radio PiN
05-02-2013, 12:39

Szykuje się wielki powrót do Polskich Linii Lotniczych. Jak dowiadują się reporterzy Radia PIN, na krótką listę kandydatów na prezesa LOTu został dopisany Sebastian Mikosz. I choć to faworyt ministra skarbu, to wcale nie znaczy że pokieruje spółką - ustalił Wojciech Kowalik.

WIĘCEJ W ŚRODOWYM PULSIE BIZNESU

Sebastian Mikosz, fot. Grzegorz Kawecki
Zobacz więcej

Sebastian Mikosz, fot. Grzegorz Kawecki

Sebastian Mikosz, który kierował lotem od 2009 do 2010 r., dostał się na listę z polecenia Ministerstwa Skarbu. Jak ustalili dziennikarze Radia PiN, zaden z pięciu kandydatów przesłuchiwanych w poniedziałek nie okazał się na tyle dobry, by pokierować spółką i przeprowadzić restrukturyzację. Dlatego zapadła decyzja o dodatkowym przesłuchaniu. Sebastian Mikosz został zaproszony na środę.

Ale kandydatura zaproponowana przez ministra Budzanowskiego nie przypadła do gustu wszystkim jego przedstawicielom w radzie. Według  informacji dziennikarzy Radia PiN, jutro mogą się wręcz posypać dymisje członków rady z ramienia Skarbu Państwa. A to będzie oznaczało, że minister nie będzie miał chwilowo większości i nie jeden, a kilka wakatów do obsadzenia. To wydłuży całą procedurę, a Lot nie może na to czekać, czekać też nie chce premier który już zapowiada dymisję ministra jeśli nie zrobi porządków z Lotem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radio PiN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Radio PiN: Mikosz może znów kierować LOTem