Radom chce mieć fundusz inwestycyjny

Marlena Kaczmarek
opublikowano: 21-06-2001, 00:00

Radom chce mieć fundusz inwestycyjny

Radomscy przedsiębiorcy wystąpili do władz miasta z propozycją utworzenia regionalnego funduszu inwestycyjnego. Uczestnicy spotkania, które odbyło się w urzędzie miasta, uznali, że podstawową zaletą przemawiającą za lokowaniem wolnych środków w regionalnym funduszu inwestycyjnym jest wynikające z ustawy zwolnienie z podatku dochodowego zysków takiej instytucji, obowiązujące do momentu wycofania środków z funduszu. Jest to instrument przeciwdziałający konsumpcji tych zysków i sprzyjający tworzeniu nowych miejsc pracy. W Radomiu bezrobocie osiągnęło obecnie poziom 25 proc. (bez pracy pozostaje tam 25 tys. osób).

Inicjatywę przedsiębiorców poparły władze miasta. Józef Nikita, wiceprezydent Radomia, wskazał na szanse, jakie uczestnictwo w funduszu inwestycyjnym stwarza dla małych i średnich przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Radom chce mieć fundusz inwestycyjny