Radziwiłł przejmuje zarząd nad długiem

Bartek Godusławski
opublikowano: 07-01-2015, 00:00

We władzach resortu finansów doszło do zmian kompetencyjnych. Celem są lepsze relacje z inwestorami.

Pół roku. Tyle czasu Dorota Podedworna-Tarnowska, wiceminister finansów, zarządzała długiem publicznym. Ta tematyka znalazła się w jej gestii po odejściu Wojciecha Kowalczyka do resortu skarbu. Od nowego roku obowiązki związane z zarządzaniem długiem przejmie Artur Radziwiłł.

Wiesława Dróżdż, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów, wskazuje, że roszady wynikają z „potrzeby racjonalizacji rozłożenia dotychczas przydzielonych zadań”.

— Zmiana jest wynikiem dużej koncentracji wyzwań legislacyjnych z dziedziny regulacji finansowych, których prowadzenie pozostaje pod nadzorem pani Doroty Podedwornej-Tarnowskiej — informuje Wiesława Dróżdż. Inny nasz rozmówca, który zastrzega anonimowość, twierdzi, że zmiana nie oznacza korekt w funkcjonowaniu Departamentu Długu Publicznego i strategii zarządzania długiem.

— To rzeczywiście jest jedynie przesunięcie kompetencji w ramach kierownictwa MF. Jednocześnie minister Mateusz Szczurek liczy na lepszy kontakt z inwestorami zagranicznymi. Wiceminister Dorota Podedworna-Tarnowska wzięła udział w ubiegłym roku w trzech spotkaniach z inwestorami zagranicznymi: w Stanach Zjednoczonych, Azji oraz w Szwajcarii, i nie wypadła zbyt przekonująco — twierdzi nasze źródło.

Artur Radziwiłł pracuje w MF od maja 2014 r. Do jego dotychczasowych obowiązków należało m.in. zarządzanie polityką wydatkową i makroekonomiczną, działalność wynikająca z członkostwa Polski w Unii Europejskiej, współpraca z międzynarodowymi organizacjami i instytucjami finansowymi.

Jest także pełnomocnikiem rządu ds. wprowadzenia euro. Dorota Podedworna-Tarnowska została rekomendowana na stanowisko wiceministra przez PSL i trafiła do resortu w połowie 2013 r. Po zmianach w jej gestii pozostaną regulacje związane z rynkiem finansowym, gwarancjami i poręczeniami oraz rachunkowością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Radziwiłł przejmuje zarząd nad długiem