Rafał Baniak nowym szefem Pracodawców RP

GN
opublikowano: 14-01-2022, 13:19

Po 21 latach Andrzej Malinowski przestanie kierować największą organizacją pracodawców w Polsce. Zastąpi go były wiceminister skarbu.

Koniec epoki w największej, skupiającej 19 tys. firm zatrudniających 5 mln pracowników, organizacji pracodawców. Nowym szefem został Rafał Baniak — jak wynika z nieoficjalnych informacji „PB” w tajnym głosowaniu dostał 19 głosów poparcia, nikt nie zagłosował przeciw. Zastąpi kierującego organizacją od 2001 r. Andrzej Malinowskiego.

Rafał Baniak był dotychczas wiceprezydentem, a wcześniej przez wiele lat urzędnikiem. W latach 2011-15 był wiceministrem skarbu, wcześniej przez cztery lata wiceministrem gospodarki i wiceministrem pracy. W 2006 r. na krótko związał się z inną organizacją pracodawców — Lewiatan. Po odejściu z rządu w 2015 r. pracował w prywatnym biznesie, był niezależnym doradcą oraz prezesem w SWPS Innowacje, Strategic Workforce Institute. Jest członkiem rad nadzorczych m. in. w Hucie Bankowa, Telakces.com i Personel Service. Działał także społecznie — jest współzałożycielem Fundacji MK 12.31 i członkiem rady programowej kongresu gospodarczego Open Eyes Economy Summit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane