Rafalska apeluje w sprawie 500+

DI, PAP
opublikowano: 13-06-2016, 12:03

Usprawnijcie proces wydawania decyzji i przyspieszcie wypłaty - z takim przesłaniem do samorządów zwróciła się szefowa resortu pracy.

Samorządy mają trzy miesiące na wydanie decyzji w sprawie nowego świadczenia. Zdaniem Elżbiety Rafalskiej, nie znaczy, że nie mogą, i nie powinny robić tego wcześniej. Jej zdaniem, wiele rodzin wyraża niepokój, iż nie mogą realizować planów wakacyjnych w związku z tym, że - zgodnie z informacjami, jakie do nich docierają - wypłaty nastąpią dopiero w ciągu trzech miesięcy od złożenia wniosku.

Elżbieta Rafalska, minister pracy
Zobacz więcej

Elżbieta Rafalska, minister pracy

- Apeluję do samorządów, żeby usprawniły proces wydawania decyzji i przyspieszyły również płatności. Nie ma żadnych powodów i żadnych przyczyn po stronie rządowej, żeby opóźniać opłaty – mówi minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

W ocenie Elżbiety Rafalskiej, w pierwszym etapie przyjmowania wniosków samorządy wykazały się dużą sprawnością. Obecnie są one na trudniejszym etapie – wydawania decyzji i przepracowania wniosków.

Ci, którzy liczą na waloryzację świadczenia, będą czuć się zawiedzeni. W założeniach do budżetu nie zrobiono takiego założenia.

- To praktycznie temat zamknięty. Decyzje są wydane do jesieni, więc budżet jest związany tą kwotą 500 zł tylko i wyłącznie – mówi Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu