Raiffeisen Bank ma globalny limit dla wolnych zawodów

SW
opublikowano: 17-09-2012, 00:00

Kolejny bank ma specjalną ofertę m.in. dla lekarzy i prawników. Kusi 1,2 mln zł bez opłat wstępnych.

Raiffeisen to następny bank, który — w poszukiwaniu obszaru, gdzie udzielanie kredytów jest jeszcze bezpieczne — bierze się za wolne zawody. Wiele banków już dawno odkryło, że lekarze czy prawnicy, parający się jednymi z najbardziej dochodowych profesji, którym kryzys raczej nie grozi, to idealni kredytobiorcy — spłacają zgodnie z harmonogramem, bez niespodzianek. Bezpiecznie można im więc zaproponować więcej niż innym. I na lepszych warunkach.

Raiffeisen Bank, który dziś rusza z kampanią promocyjnej oferty skierowanej właśnie do profesjonalistów, ze swoim pomysłem nie jest ani pierwszy, ani zapewne ostatni. Z propozycji mogą skorzystać przedstawiciele wolnych zawodów (m.in. lekarze, stomatolodzy, protetycy, biura rachunkowe, biegli rewidenci, licencjonowani doradcy księgowi, komornicy, radcy prawni, adwokaci, notariusze, prawnicy), którzy działalność gospodarczą prowadzą od co najmniej 6 miesięcy, a ich roczne obroty nie przekraczają 4 mln zł. Bank nie określa minimalnego dochodu, jaki musi osiągać profesjonalista, ale warunkiem jest brak straty. Takim kandydatom zaoferuje nawet 1,2 mln zł finansowania (bez zabezpieczenia przedstawiciele wolnych zawodów mogą liczyć na maksymalnie 250 tys. zł kredytu albo 375 tys. zł faktoringu). Do podjęcia decyzji nie trzeba zaświadczeń z ZUS ani urzędu skarbowego. Decyzja w ciągu 24 godzin. Bez względu na strukturę finansowania oczekiwaną przez przedsiębiorcę, wystarczy złożyć jeden wniosek. Na jego podstawie zostanie przyznany limit globalny.

— Klient sam będzie mógł zdecydować, na co wykorzysta pieniądze. Ma do wyboru kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy o ustalonym harmonogramie spłat, karty kredytowe, limit kredytowy w rachunku bieżącym, faktoring, gwarancje bankowe a także limit forwardowy — mówi Marcin Salamon, kierownik ds. produktów kredytowych w Raiffeisen Banku.

Plusem jest brak opłat takich jak prowizja przygotowawcza i od złożenia wniosku. Kredyt inwestycyjny można dostać na 100 proc. finansowanej inwestycji, na okres od 1 roku do 15 lat. W ramach promocji bank dorzuci darmowy rachunek bieżący do końca roku (potem za 18 zł miesięcznie, chyba że na konto co miesiąc wpłynie minimum 20 tys. zł). Na ofertę trzeba się zdecydować do końca października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu