Raiffeisen: Chiny zaszkodzą notowaniom aluminium

Piotr Jelonek i Tomasz Regulski, analitycy Raiffeisen Polbanku, uważają, że oczekiwane przez nich umocnienie dolara będzie szkodzić notowaniom aluminium

Piotr Jelonek i Tomasz Regulski, analitycy Raiffeisen Polbanku, uważają, że oczekiwane przez nich umocnienie dolara w połączeniu ze zniesieniem przez chińskie władze cła eksportowego na aluminium będzie szkodzić notowaniom tego metalu. Eksperci przewidują spadek cen, do którego przyczyni się także wysoka produkcja w Chinach. Faworytem ekspertów wśród surowców jest kukurydza.

— Obserwowane od początku roku spadki cen kukurydzy skierowały jej notowania w pobliże istotnego wsparcia, co przemawia za odbiciem. Ponadto dynamika zasiewów kukurydzy w USA znajduje się obecnie poniżej wieloletniej średniej, przez co uprawy mogą być w tym roku bardziej wrażliwe na ewentualne niesprzyjające warunki atmosferyczne — dodają analitycy Raiffeisena.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Raiffeisen: Chiny zaszkodzą notowaniom aluminium