Raiffeisen: Turcja lepsza od Polski

opublikowano: 05-07-2013, 00:00

Analitycy banku radzą kupować przecenione akcje z giełdy w Stambule. Zwyżkę WIG20 widzą dopiero pod koniec roku.

Kapitał, który znad Bosforu przepłynął m.in. do Warszawy, szybko tam powróci, kiedy tylko demonstrujący w Turcji opadną z sił — przewidują analitycy Raiffeisen Banku, którzy w strategii dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej radzą kupować akcje tureckie i sprzedawać te z GPW.

Według ich prognoz, na koniec września wartość WIG20 będzie zbliżona do obecnej, a indeks giełdy w Stambule urośnie o 10 proc., a do końca roku o kolejne 6.

„Demonstracje mogą mieć umiarkowanie negatywny wpływ na turystykę i klimat dla biznesu, ale gospodarka ucierpi w średnim terminie, tylko jeśli konflikt narośnie. To nie jest jednak nasz podstawowy scenariusz. Zakładamy, że sytuacja się uspokoi w najbliższych tygodniach i indeks giełdy w Stambule szybko odrobi straty i wyjdzie na nowe szczyty” — głosi raport. Analitycy podkreślają, że wyceny stały się znów atrakcyjne i to dobry moment, by zajmować pozycje właśnie w Turcji. Inaczej jest z GPW.

„Prognozy wyników blue chipów na 2013 r. nie są najlepsze — zakładają spadek średnio o jedną piątą, co owocuje umiarkowanie atrakcyjnym wskaźnikiem cena do zysku na poziomie 12,1. I choć jest to już zdyskontowane, to nie dostrzegamy obecnie czynników, które mogłyby wpłynąć na wzrost cen akcji w Warszawie” — uważają analitycy Raiffeisena.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Raiffeisen: Turcja lepsza od Polski