Rajd byków wyciągnął WIG20 na plus

W poniedziałkowym handlu inwestorzy przystąpili do kupowania przecenionych pod koniec ubiegłego tygodnia akcji.

WIG20 zyskał 0,5 proc., głównie dzięki rajdowi w ostatniej godzinie handlu. Indeks w górę ciągnęło odbicie najmocniej przecenionych spółek. O 1,4 proc. z okolic 12 miesięcznego minimum odbiły się notowania KGHM. Do „kupuj” z ceną docelową 127 zł rekomendację dla spółki podniósł DM PKO BP. Z dziewięciomiesięcznego dołka odbiły się notowania PKN Orlen (+2,1 proc.). Spółce nie zaszkodziło obniżenie przez Raiffeisen ceny docelowej jednej akcji do 45,4 zł.

W pobliżu historycznego szczytu wciąż utrzymują się notowania PGNiG (+0,8 proc.). Na przełomie sierpnia i września spółka chce przedstawić nowe akcenty w swojej strategii. Spadki zanotowało jedynie pięć spośród 20 blue chipów. Z historycznego rekordu osunęły się notowania BZ WBK (-1,2 proc.). Z „kupuj” do „trzymaj” z ceną docelową 325 zł zalecenie dla papierów spółki obniżył DM PKO BP.

Przewagę kupujących zaobserwować można było na szerokim rynku. mWIG40 zyskał 1,0 proc., a sWIG80 stracił symboliczne 0,1 proc. Poniżej przegląd wiadomości z mniejszych spółek.

O 4,8 proc. po ubiegłotygodniowych spadkach odbiły się notowania TVN. Zdaniem Trigon DM w drugim kwartale spółka zanotowała 10 proc. wzrost wyniku na poziomie EBITDA w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

O 15,3 proc. załamały się notowania Polnordu. Spółka chce wyemitować 7 mln nowych akcji, aby zmniejszyć zadłużenie i sfinansować nowe projekty, co oznacza rozwodnienie dotychczasowych udziałowców. Jak Pb.pl ostrzegał w analizie technicznej sprzed dwóch tygodni, możliwy jest test historycznego minimum sprzed trzech miesięcy.

Na trzymiesięczny szczyt wyszły notowania Vistuli (+1,8 proc.). Spółka podpisała porozumienie ws. restrukturyzacji zadłużenia. Ich wykup sfinansuje emisją akcji i obligacji.

Najwyżej od czerwca znalazły się notowania Apatora (+1,3 proc.), spółki z portfela PB. Jak poinformował PAP prezes Andrzej Szostak spółka podtrzymuje prognozę tegorocznych wyników. W drugim kwartale spółki poprawiła dynamikę przychodów oraz zanotowała poprawę rentowności.

Straty z przeceny z pierwszej części miesiąca odrabiają notowania ZPUE (+1,1 proc.), którego papiery również znajdują się w redakcyjnym portfelu. 5 proc. próg w akcjonariacie przekroczył PKO Bankowy PTE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Rajd byków wyciągnął WIG20 na plus