Rajd ulgi nad Wołgą

opublikowano: 28-03-2014, 14:04

Inwestorzy wykorzystali przecenę rosyjskich aktywów do uzupełnienia portfeli.

Rosyjskie aktywa zamknęły zwyżkami drugi tydzień z rzędu. Giełdowy indeks Micex zyskał 2,8 proc., powiększając zyski z trwającego od połowy marca odbicia do 8,6 proc. W tydzień rubel umocnił się do dolara o 1,5 proc., a rentowności denominowanych w amerykańskiej walucie obligacji rosyjskiego skarbu zniżkowały z 5,53 proc. do 5,18 proc. Inwestorzy obstawiają, że nakładane przez Zachód sankcje nie pójdą wystarczająco daleko, by zagrozić rosyjskiemu wzrostowi gospodarczemu.

- Akcje stały się całkiem atrakcyjne po ostatniej przecenie – komentował dla Bloomberga Jurij Seljandin, zarządzający towarzystwa GHP Group w Moskwie.

W tygodniu zakończonym w czwartek globalne fundusze poświęcone rosyjskim akcjom otrzymały 219 mln USD napływów, co było największą wartością od 10 miesięcy. Wcześniej w tym roku z rosyjskich rynków inwestorzy wycofali jednak łącznie 5,5 mld USD, w porównaniu z 6,1 mld USD, wycofanymi w całym 2013 r. Mimo ostatnich zwyżek akcje spółek z giełdy moskiewskiej są notowane przy najniższych wycenach spośród 21 najważniejszych rynków wschodzących obserwowanych przez Bloomberga.

MICEX przez ostatnie 5 dni.
MICEX przez ostatnie 5 dni.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, MWIE, Bloomberg

Polecane