Ranking najwolniejszych miast w Polsce

DI
opublikowano: 08-01-2014, 18:37

Portal korkowo.pl pokazał zimową edycję swojego zestawienia najbardziej zakorkowanych polskich miast. Na czoło wskoczył Wrocław, dalej są Kraków i Poznań.

- Kogo witamy tym razem na podium? Pierwsze miejsce w rankingu zajął Wrocław. W centrum tego miasta  średnia prędkość pojazdów wynosi 32,5 km/h. Podczas ostatniego badania, które przypadało wiosną, Wrocław zajął 2 miejsce a pojazdy w centrum osiągały wyższą prędkość oscylującą wokół 36 km/h. Spadek prędkości o 3,5 km/h zaowocował więc przesunięciem o jedno oczko w górę - czytamy w komunikacie korkowo.pl. 

Serwis sprawdził natężenie ruchu we wszystkich 16 miastach wojewódzkich. Najszybciej kierowcy mogą podróżować ulicami Katowic, Opola i Lublina. W pierwszym z tych miast jest to średnio aż 46 km/h, czyli 13,5 km/h szybciej niż w najwolniejszym Wrocławiu.  

A jak radzi sobie stolica? W odległości 0-2 km od centrum samochody poruszają się z prędkością 31 km/h, podczas gdy w maju poprzedniego roku było to 32 km/h, a w grudniu 2012 r. 30 km/h. W odległości 10-15 km od centrum Warszawy kierowcy poruszają się z prędkością 45 km/h, a w grudniu 2012 r. prędkościomierze wskazywały 43 km/h.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Ranking najwolniejszych miast w Polsce