Raport Tesli może skutkować kolejnymi 7 mld USD dla Muska

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 26-01-2021, 21:06

W środę (27 stycznia) ma zostać opublikowany raport kwartalny koncernu Tesla. Zdaniem analityków, dobre rezultaty mogą wzbogacić założyciela i dyrektora naczelnego koncernu, Elona Muska o kolejne miliardy dolarów, donosi Reuters.

Elon Musk
Elon Musk
STEVE NESIUS / Reuters / Forum

Miliarder, który jest również większościowym właścicielem i dyrektorem generalnym producenta rakiet SpaceX, nie otrzymuje wynagrodzenia w Tesli. Jego pakiet wynagrodzeń wymaga spełnienia kilku warunków w tym odpowiedniego poziomu kapitalizacji rynkowej Tesli i wzrostu finansowego.

Każda transza daje Muskowi opcję zakupu 8,4 miliona akcji Tesli po 70 USD każda, co stanowi ponad 90 proc. zniżki od ich aktualnej ceny. Przy wtorkowej cenie 889 USD za akcje z czterech poprzednich transz i bieżącej mogą przynieść zysk w wysokości prawie 35 mld USD, czyli prawie 7 mld USD z każdej transzy.

Analitycy z Wall Street oczekują, że w ostatnim kwartale 2020 r. przychody Tesli wzrosły o 40 proc. do 10,3 mld USD. Wynik netto ma wynieść około 752,5 mln USD, zaś skorygowany zysk na akcję w kwocie 1,01 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane