Rating w dół, notowania w górę

opublikowano: 16-10-2014, 00:00

EuroRating obniżył rating kredytowy spółki Eurocash do B+ z BB-. Jednocześnie perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.

Agencja wskazuje, że na obniżenie oceny wiarygodności kredytowej wpłynęło m.in. obserwowane przez kilka ostatnich kwartałów osłabienie zdolności spółki do generowania przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej przy jednoczesnym wzroście wydatków inwestycyjnych.

Do czynników wpływających negatywnie na ocenę ryzyka kredytowego grupy EuroRating zalicza także coraz trudniejszą sytuację w branży handlu produktami FMCG ze względu na nasilającą się konkurencję i zwiększającą się presję cenową.

Znajduje to odzwierciedlenie w stopniowym pogarszaniu się osiąganych przez grupę Eurocash wyników finansowych. Wczoraj, na przekór ocenie agencji, inwestorzy chętnie kupowali akcje spółki — jej kurs wzrósł o ponad 2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane