Ratunek dla Almy z Nowego Targu

opublikowano: 04-01-2017, 12:48

Ratunkowa emisja akcji ma zostać skierowana do Tomasza Żarneckiego, przedsiębiorcy z Nowego Targu. Pożyczy on także handlowej sieci 24 mln zł.

Walne Almy, balansującej na granicy bankructwa sieci handlowej, podjęło bardzo ważne decyzje dla przyszłości spółki. Akcjonariusze przegłosowali emisję do 5,5 mln akcji po cenie 1 zł za papier. Emisja skierowana będzie do Tomasza Żarneckiego, przedsiębiorcy z Nowego Targu, do którego należy m.in. sklep E.Leclerc w tym mieście.

Inwestor ma objąć emisję do 31 stycznia. Oprócz objęcia akcji przedsiębiorca zobowiązał się także do udzielenia spółce pożyczki w wysokości 24 mln zł, która pozwoli pokryć koszty postępowania sanacyjnego. Jeśli postępowanie się powiedzie i Alma zdoła uratować się przed upadłością pożyczka może zostać skonwertowana na akcje.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane