RECENZJE

Sobolewska Grażyna
05-03-1999, 00:00

RECENZJE

Dariusz K. Rosati

Polska droga do rynku

W 1989 r. Polska znalazła się na jednym z najtrudniejszych zakrętów w historii. Zderzenie nadziei i entuzjazmu z twardymi zasadami gospodarki rynkowej było smutne i bolesne.

Zniknął dyżurny wróg, a jego miejsce społeczeństwo zapełniło kolejnymi ekipami polityków i ekonomistów. Autor nie odpowiada na pytanie, czy łatwo podejmuje się decyzje, które mogą pozbawić ludzi dorobku całego życia, odbierając sens temu, co dla nich ważne, ale odpowiada na wiele innych, w sposób interesujący i rozsądny.

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Tomasz Witkowski (red.)

Nowoczesne metody doboru i oceny personelu

W prezentowanej książce przedstawiono zarówno typowe podejścia do problemu opracowywania miar kryteriów selekcji, jak również przegląd najnowszych metod stosowanych na świecie. Od testów psychometrycznych, wywiadów, testów praktycznych, po techniki wykorzystujące genetykę, farmację, poligraf, i licho wie co jeszcze. Żadna z tych metod nie daje oczywiście gwarancji na podejmowanie skutecznych decyzji. Nie darmo w przyrodzie funkcjonuje powiedzenie o beczce soli, którą trzeba zjeść wspólnie, aby poznać drugiego człowieka. Polecam, zwłaszcza osobom na diecie bezsolnej.

Wydawnictwo Profesjonalnej Szkoły Biznesu

Henryk Mruk

Ireneusz P. Rutkowski

Strategia produktu

Książka powinna być opatrzona komunikatem „zanim wyprodukujesz — przeczytaj”.

Firma powinna oferować klientom przede wszystkim korzyści, a nie produkty. To generalne przesłanie autorów. Dalej jest już zupełnie łatwo, wystarczy dobra marka, dobre opakowanie — i sukces murowany. Świetna książka, w której interesującą treść wspomaga czytelna grafika.

Polecam producentom i specjalistom do spraw promocji.

Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne

Recenzent: Grażyna Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sobolewska Grażyna

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu