Recenzje

Grażyna Sobolewska
14-04-2000, 00:00

RECENZJE

Ireneusz Bielecki

Podstawy marketingu

Marketing to sztuka uwodzenia zawartości portfela. Jego właściciel z reguły nie zauważa, że ktoś majstruje wokół jego przyzwyczajeń i potrzeb, że zaczyna prowadzić jego marzenia na smyczy. Zaocznie poddaje się analizie jego wiek, płeć, wykształcenie i klasyfikuje do odpowiedniej grupy. Dla każdej grupy wytacza się odpowiedni arsenał środków, które w założeniu powinny wywołać efekt owczego pędu do określonej półki sklepowej. Największa ofiara losu po spryskaniu pachnidłem staje się obiektem pożądania, znudzony mąż z wdzięczności za biały kołnierzyk zapomina o randce na boku, a teściowa gotowa spożywać obiad z podłogi, bo wytępiono na niej wszystkie bakterie. Świat nieodwołalnie zwariował, bo jak widać — to działa. Dobre samopoczucie można kupić. Zaczynając od pieluch, poprzez gumę do żucia, a kończąc na samochodzie. Nie ma tu zupełnie znaczenia, że rozwijamy się w absurdalnym kierunku, że ktoś nam robi wodę z mózgu i że dajemy się na to złapać.

Prezentowaną książkę powinni przeczytać przede wszystkim klienci, ale ponieważ u większości nawyk czytania jest w stanie zaniku, to niech żyją w nieświadomości, bo opracowanie jest świetne i rzetelne, a więc jeśli ktoś musi uprawiać tak podejrzaną profesję jak marketing, powinien robić to dobrze, w czym lektura prezentowanej pozycji z pewnością mu pomoże.

Wydawca: TNOiK Toruń

Bogdan Cichy, Ireneusz Pawłowski, Robert Pietrzak

Komentarz do ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym

Ustawa z dnia 6 lutego 1997 roku o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym stała się podstawą do przeprowadzenia reformy służby zdrowia. Reforma udała się nam jak wszystkie dotąd i gdyby wszystkie „życzenia” kierowane pod adresem reformatorów zarówno przez pacjentów jak i pracowników służby zdrowia stały się ciałem, kamień na kamieniu nie pozostałby po instytucjach, które brały udział w budowaniu nowego systemu. Chory do specjalisty ma dalej niż na Madagaskar, a więc choroba prędzej sama przejdzie niż doczeka się wyleczenia. Wzrasta więc popularność metod naturalnych. Książkę polecam pacjentom, niech przynajmniej wiedzą, jakie były założenia reformy.

Wydawca: Twigger

Recenzent G. Sobolewska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grażyna Sobolewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu