Receptą na sukces jest najwyższa jakość

Wojciech Kowalczuk
26-01-2001, 00:00

Receptą na sukces jest najwyższa jakość

Dariusz Sapiński, Mlekovita, Wysokie Mazowieckie

Dążący

do perfekcji

Upór i konsekwencja w dążeniu do celu niewątpliwie przyczyniły się do sukcesu prezesa Mlekovity. Jego ukierunkowanie, według wyników testu oceniającego najchętniej zajmowane miejsce w zespole, na eliminowanie wszelkich niedociągnięć w realizowanych zadaniach charakteryzuje go jako poganiacza. Rola ta jednak jest charakterystyczna dla większości menedżerów najwyższego szczebla zarządzającego. Ich funkcja daje im możliwość zapanowania nad całością procesów zachodzących w firmie.

Motywacja do atakowania nieefektywności i zdroworozsądkowe podejście do wykonywanej przez siebie i podwładnych pracy, pozwala Dariuszowi Sapińskiemu zachować pewność siebie. Należy on do ludzi w pełni zorganizowanych i precyzyjnych. Choć jako perfekcjoniście może być mu trudno pogodzić dynamikę działania z dbaniem o wszystkie detale wykonywanej pracy i z zamiłowaniem do dopracowywania szczegółów.

Z pewnością jednak w działaniu prezesowi Mlekovity pomaga umiejętność organizowania pracy. Według testu oceniającego zdolność przystosowywania się do zmian, Dariusz Sapiński widzi siebie jako człowieka o dużych zdolnościach koordynatorskich. Dzięki temu każda osoba z jego zawodowego otoczenia zna swoje miejsce i zadania, przy czym nie może zapomnieć, że zostanie rozliczona z ich wykonania.

Moje zawodowe motto...

...mój sukces to jakość.

Gdybym mógł zarządzać dowolną firmą, wybrałbym...

...firmę McDonald’s, która dynamicznie rozwija się na rynku i charakteryzuje się wysoką

jakością produkowanych wyrobów.

Autorytetem jest dla mnie...

...papież Jan Paweł II — promuje podmiotowość

człowieka, jest apostołem narodów.

Ostatnio przeczytałem...

...książkę Władysława Szpilmana „Pianista”. Jest to niezwykły pamiętnik wybitnego kompozytora i pianisty. Autor opisuje 6 lat życia w ukryciu w okupowanej Warszawie. Książka stała się bestsellerem.

Na Menedżera Roku 2000 wytypowałbym...

...Janusza Szlantę, prezesa Stoczni Gdynia — w trudnych warunkach rynkowych utrzymuje firmę na wysokim poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Receptą na sukces jest najwyższa jakość