Czytasz dzięki

Recesja przemysłu Niemiec coraz głębsza

opublikowano: 01-10-2019, 11:17

Najnowszy wskaźnik aktywności niemieckiego przemysłu pokazał najniższy odczyt od dekady, donosi Reuters.

We wrześniu PMI przemysłu Niemiec spadł do 41,7 z 43,5 w sierpniu, poinformował IHS Markit. To najniższa wartość indeksu od kryzysowego czerwca 2009 roku.

- Trend zniżkowy nowych zamówień, które spadły najmocniej od ponad 10 lat, budzi szczególne zmartwienie i nadal przyczynia się do spadku produkcji, zatrudnienia i cen – powiedział Phil Smith, ekonomista IHS Markit.

Dalsze osłabienie aktywności przemysłu Niemiec, największej gospodarki strefy euro, przyczyniło się do najniższego odczytu PMI przemysłu eurolandu od prawie siedmiu lat. IHS Markit podał, że  indeks aktywności przemysłu strefy euro spadł w ubiegłym miesiącu do 45,7. Jest najniższy od października 2012 roku.

- Kondycja przemysłu strefy euro pogorszyła się we wrześniu. Najgorsze prawdopodobnie jednak dopiero przed nami, bo wskaźniki wyprzedzające pogorszyły się jeszcze w minionym miesiącu – powiedział Chris Williamson, ekonomista IHS Markit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane