Redan obiecuje poprawę

ANP
12-12-2012, 17:28

Odzieżowa spółka poszuka oszczędności i zlikwiduje nierentowne sklepy. Chce wyjść na plus w 2013 r.

Spadające marże, nierentowne sklepy, skumulowanie spłat zadłużenia – z takimi problemami zmaga się grupa handlująca odzieżą pod markami Top Secret, Troll, Drywash, do której należy również sieć dyskontowa TextilMarket. Spółka podała wstępne dane o sprzedaży za październik i listopad 2012 r. W obu miesiącach przychody wzrosły o 10 proc. r/r, odpowiednio: do 44,7 mln zł i 34,8 mln zł. Jednak marża handlowa spadła. W październiku do 44 proc. (o 5 pkt. proc. r/r), w listopadzie do 42 proc. (o 6 pkt. proc. r/r).

– W biznesie dyskontowym powierzchnia sklepów rosła szybciej niż sprzedaż, więc postanowiliśmy zwolnić tempo. Część sklepów zamkniemy, ale otworzymy nowe w starannie wyselekcjonowanych miejscach – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes Redanu.

W rezultacie liczba sklepów TextilMarket, których obecnie jest 280, nie powinna się istotnie zmienić.

W biznesie modowym, jak twierdzi wiceprezes, grupa ma problem ze sklepami własnymi, które przynoszą straty.

– Mamy 60 sklepów własnych. Pracujemy nad utrzymaniem rentowności we wszystkich. Jednak prawdopodobne jest, że w ok. 20 to się nie uda i zostaną zamknięte w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Nowych otwarć nie planujemy, chyba że w sieci franczyzowej, która ma rosnąć [obecnie 130 placówek – red.] – mówi Bogusz Kruszyński.

Redan ma nadzieję na istotny wzrost sprzedaży online, która odpowiadała za 10 proc. przychodów po dziewięciu miesiącach 2012 r.

– Zrobimy wszystko, by w 2013 r. grupa zarabiała – podkreśla wiceprezes.

Po trzech kwartałach zanotowała 14,9 mln zł straty netto.

Spółce zależy też na ustabilizowaniu struktury finansowej. Jej władze poinformowały we wtorek o rozpoczęciu negocjacji w sprawie zawieszenia spłaty zadłużenia. Analityków zaskoczyła ta informacja, bo spółka w ostatnim sprawozdaniu finansowym wykazała 19 mln zł gotówki i dodatnie cash flow. Jej zadłużenie opiewało jedynie na 14,7 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Redan obiecuje poprawę