Redan upublicznił adres akcjonariusza

opublikowano: 23-05-2016, 16:45

Spółka podała dokładny adres osób fizycznych, których akcje są warte 2,2 mln zł.

Redan zrobił to w tym samym komunikacie, z którego można wyczytać wartość pakietu akcji.

Zobacz więcej

Bogusz Kruszyński

WM, Puls Biznesu

Prezes spółki nie widzi w tym nic niestosownego. Zaznacza, ze spółka musiała opublikować informację przekazaną przez akcjonariuszy o działaniu przez nich w porozumieniu.

- Dane zostały przekazane w piśmie do spółki, co oznacza wyrażenie zgody przez akcjonariuszy na ich publikację. Spółka ma natomiast obowiązek przekazania informacji o stronach porozumienia – twierdzi Bogusz Kruszyński, wiceprezes i obecnie jedyny członek zarządu Redanu.

Porozumienie dotyczy głosowania na walnych zgromadzeniach przeciwko planom głównego akcjonariusza dotyczącym wycofania spółki z giełdy. 

Głównym akcjonariuszem Redanu jest rodzina Wiśniewskich. Kontroluje obecnie ponad 60 proc. głosów na walnych Redanu, a więc w praktyce sama decyduje o władzach spółki.

Poza osobami fizycznymi stroną porozumienia przeciwko rodzinie Wiśniewskich są fundusze Opoka TFI. Adresu tej instytucji spółka jednak w komunikacie nie podała. Wiceprezes Redanu zapewnia jednak, że opublikowanie adresu osób fizycznych nie jest szykaną w nie wymierzoną.

- Nie jest to żadna forma szykany. Zarząd równo traktuje wszystkich akcjonariuszy. Dokładnie takie same dane zostały podane także w przypadku poprzedniego raportu informującego o zawartym porozumieniu przez państwa Wiśniewskich. Skład zarządu Redanu wynika z dokumentów korporacyjnych, które są publicznie znane – komentuje Bogusz Kruszyński.

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy