Redefine Europe przejmuje centrum handlowe M1 Marki

DI
opublikowano: 06-12-2021, 10:55

Grupa Chariot, platforma inwestycyjna zarządzana przez Griffin Real Estate w imieniu konsorcjum inwestycyjnego, sfinalizowała transakcję sprzedaży centrum handlowego M1 Marki. Nabywcą jest Redefine Europe, podmiot zależny Redefine Properties Limited, działający według formuły REIT oraz notowany na giełdzie w Johannesburgu. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Centrum handlowe M1 Marki
Centrum handlowe M1 Marki
Fot. Materiały promocyjne

Na centrum handlowe M1 Marki składają się dwa budynki o łącznej powierzchni 44 tys. mkw. Jego ofertę tworzą zarówno wielkopowierzchniowe sklepy, jak i punkty usługowe. W gronie głównych najemców są m.in. market budowlany OBI oraz hipermarket Auchan, który przedłużył w ubiegłym roku swoją umowę.

– Centrum handlowe M1 Marki to atrakcyjna długoterminowa inwestycja. Ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku i wciąż przyciąga klientów, którzy wybierają je ze względu na lokalizację, atrakcyjną ofertę i świadczone usługi. Cieszymy się, że firma tego formatu co Redefine dostrzegła potencjał inwestycyjny nieruchomości z naszego portfela. Nasza decyzja o sprzedaży jest częścią długofalowej strategii Griffin Real Estate, mającej na celu optymalizację naszego portfela w drodze dezinwestycji – powiedział Piotr Fijołek, Senior Partner w Griffin Real Estate, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie transakcji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zakupu. Ponieważ polski rynek handlowy szybko odbudowuje się po pandemii COVID, szukaliśmy możliwości ugruntowania naszej pozycji w Polsce. Ten obiekt jest świetnym uzupełnieniem naszego portfolio. Centra handlowe typu convenience z atrakcyjną ofertą pozwalającą zrobić codzienne zakupy stanowią rosnący segment rynku handlowego, osiągając dobre wyniki, co rysuje korzystną długofalową perspektywę – skomentował Pieter Prinsloo, CEO Redefine Europe.

Zakup M1 Marki przez Redefine Europe był współfinansowany przez Helaba – jeden z największych banków komercyjnych w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane