Referendum na Węgrzech może pomóc GPW

Przemek Barankiewicz
14-04-2003, 09:18

Końcówka ostatniego tygodnia na GPW nie może napawać optymizmem. Nasz parkiet znowu zachowywał się słabiej niż giełdy światowe. Miejmy nadzieję, że dziś będzie inaczej, bo sesje w Europie rozpoczęły się od wzrostów.

Optymistycznie nastrajają wyniki referendum unijnego na Węgrzech. Oczywiście w pierwszej kolejności zyska giełda w Budapeszcie, ale zachodni gracze mogą teraz być bardziej pewni pozytywnych wyników polskiego głosowania.

Ten tydzień będzie niezwykle ważny dla giełd światowych. Wyniki I kwartału opublikują m.in. Citigroup, IBM, Intel, Microsoft, Coca-Cola, Nokia i Philips Electronics. Dowiemy się więc, jak wojna w Iraku odbiła się na kondycji przedsiębiorstw.

Piątek na GPW okazał się fatalny dla banków, zdecydowanie słabszych od rynków. Szef GINB ujawnił, że udział kredytów zagrożonych w sektorze pozostał w I kwartale na poziomie powyżej 20 proc. Miłych zaskoczeń w wynikach kwartalnych raczej nie będzie.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Referendum na Węgrzech może pomóc GPW