Regiony gonią biurową Warszawę

opublikowano: 24-04-2019, 22:00

5 mln m kw. Taki próg przekroczyła na koniec I kwartału łączna powierzchnia biurowa w ośmiu największych miastach regionalnych.

Jeszcze dwa lata temu stołeczny rynk biurowy wyprzedzał osiem największych miast regionalnych o ok. 900 tys. m kw. Na koniec 2018 r. powierzchnia biurowa w Warszawie liczyła 5,5 mln m kw., a w regionach już 4,95 mln m kw. Pułap 5 mln został przekroczony po ukończeniu w ostatnich tygodniach m.in. takich inwestycji, jak krakowskie kompleksy V. Offices i Mogilska 43 Office, biurowca City One we Wrocławiu, Heweliusza 18 w Gdańsku, budynku Lavender Iris w Zenit Blossom Center i Teal Office w Łodzi. W budowie jest ok. 930 tys. m kw. w miastach regionalnych i ok. 750 tys. m kw. w stolicy.

— Wrocław pod względem podaży powoli dogania Kraków — drugi po Warszawie ośrodek biznesowy w kraju. W trakcie realizacji jest tam ponad 220 tys. m kw. biur, z czego około 100 tys. m kw. ma zostać oddane do końca roku. Potencjał rynku dostrzegły największe firmy inwestujące w Polsce, m.in. Skanska, Vastint i Echo Investment. Wielu największych deweloperów interesuje się także Trójmiastem. Z inwestycjami ruszają m.in. Skanska, Echo Investment i Cavatina — komentuje Mateusz Strzelecki, partner i szef rynków regionalnych w firmie Walter Herz.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy