Regulacje ESG dla instytucji finansowych

Konferencje.pb.pl
opublikowano: 06-08-2021, 12:51

ESG (Environmental, Social, Governance), czyli wszystkie kwestie związane z ładem środowiskowym, społecznym i korporacyjnym, stają się coraz ważniejsze dla wielu przedsiębiorstw i instytucji, ale też dla całej gospodarki.

Pozafinansowe aspekty działalności są ważną informacją zarządczą oraz wartościowe dla partnerów biznesowych i klientów, inwestorów i analityków, instytucji nadzorujących i regulatorów, ale także dla przyszłych pracowników i członków społeczności lokalnych, w których te firmy funkcjonują.

ESG i zrównoważony rozwój stał się ważną kwestią etyczną i ekonomiczną również dla instytucji finansowych. Dlatego “Puls Biznesu” we współpracy z Partnerem merytorycznym “PwC Polska” zapraszają do udziału w konferencji online “Regulacje ESG dla instytucji finansowych”, która odbędzie się 14 października 2021.

Poznaj program wydarzenia na konferencje.pb.pl
Poznaj program wydarzenia na konferencje.pb.pl

Dzięki udziałowi w konferencji:

  • Poznasz właściwy dla swojej działalności zakres obowiązków informacyjnych podlegających ujawnieniu według SFDR i projektu aktu wykonawczego RTS do SFDR.
  • Dowiesz się, jak przygotować się do procesu mapowania działalności gospodarczej klientów lub inwestycji w ramach portfela oraz oferowanych produktów finansowych, w tym według jakich kryteriów oceniać działalność jako podlegającą (eligible) i zgodną (aligned) z Taksonomią
  • Przedstawiony zostanie zakres raportowania niefinansowego za 2021 rok wraz z harmonogramem legislacji na najbliższe 3 lata w kwestii planowanego rozszerzenia obowiązków sprawozdawczych (CSRD)
  • Prelegenci wskażą na elementy, jakie należy wdrożyć w organizacji w związku ze zmianami wprowadzonymi przez Komisję Europejską tzw. pakietem kwietniowym 2021 do dyrektyw MIFID II, Solvency II, IDD, UCITIS i AIFMD
  • Podczas konferencji prelegenci wyjaśnią, co oznacza dla sektora finansowego polityka UE w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz w jaki sposób podmioty z sektora finansowego mogą poszukiwać swojej przewagi konkurencyjnej w obszarze zrównoważonego finansowania oraz przedstawią warunki kształtowania “zielonej” oferty produktowej (green standards, green labels)
  • Przedstawione zostaną konieczne zmiany w systemie zarządzania oraz procesach wewnętrznych, aby sprostać kształtującym się wymogom regulacyjnym w obszarze zrównoważonego rozwoju i które jednostki organizacyjne banku staną w obliczu największych zmian
  • Dowiesz się, jak zmierzyć się z największymi wyzwaniami związanymi z identyfikacją i szacowaniem ryzyka klimatycznego.

Wśród prelegentów i panelistów m. in. przedstawiciele firm:

PZU S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Provident Polska, Bank Pekao S.A., MCI Capital, BNP Paribas i PwC Polska.

Poznaj program wydarzenia >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane