Regulator zablokował praktyki Lloyds Banku wobec beneficjentów programów pomocowych

ARŻ
opublikowano: 08-09-2020, 13:04

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) stwierdził, że bank w sposób niesprawiedliwy uzależnił wpływ środków z rządowych programów pomocowych dla firm od otwarcia w nim biznesowych rachunków, pisze Reuters.

Ok. 30 tys. klientów prowadzących działalność gospodarczą i używających na co dzień konta osobistego, często darmowego, zostało poproszonych przez Lloyds Bank o otwarcie płatnego konta biznesowego. Instytucja uzależniała od tego wpływ środków z rządowych programów pomocowych dla przedsiębiorców wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.

Lloyds Bank
Lloyds Bank
Fot. Bloomberg

„Lloyds naruszył zobowiązania, które podpisał, ograniczył wybór i naraził swoich klientów na niepotrzebne obciążenie” – powiedział Adam Land z CMA.

Rzecznik banku twierdzi z kolei, że procedura została wprowadzona, by przyspieszyć dostęp do finansowania. „Piszemy do naszych klientów, aby poinformować ich, że mogą w każdej chwili przenieść środki na darmowe konto, jeżeli zechcą to zrobić” – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane