Rekomendacja T utknęła w uwagach do uwag

Eugeniusz Twaróg
opublikowano: 13-10-2009, 06:13

Nadzorca wysłał bankom projekt. Banki zgłosiły uwagi. KNF kierowana przez Stanisława Kluzę odesłała uwagi do uwag, do  których branża dopisuje kolejne. Nowe zasady udzielania kredytów miały być gotowe w styczniu. Nie będą.

Kiedy w grudniu 2008 r. Komisja Nadzoru Finansowego prezentowała założenia do Rekomendacji T, która ma wyznaczyć nowe standardy oceny ryzyka kredytowego oraz zasady udzielania kredytów, przewidywano, że w lipcu dokument będzie gotowy. Do banków projekt trafił na początku tego roku. 37 stron.

W lutym banki odesłały dokument wraz z uwagami. 50 stron. Korespondencja na jakiś czas zamarła. W sierpniu komisja odesłała swoje uwagi. Obecnie Związek Banków Polskich kończy prace nad odpowiedzią. Będzie gotowa w tym tygodniu. W zasadzie już jest, bo do dogrania pozostał jeden szczegół, za to bardzo ważny.

Dowiedz się, jaki, poznaj inne rozbieżności między branżą a nadzorcą i przeczytaj o niebezpieczeństwach związanych z przeregulowaniem rynku. Wszystko we wtorkowym „Pulsie Biznesu”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane