Rekomendacje

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 27-05-2003, 00:00

Echo Investment Analitycy DM BZ WBK obniżyli rekomendację dla Echa do „trzymaj”, gdyż od marcowego raportu inicjującego kurs akcji wzrósł o 11 proc. W efekcie wycena wartości godziwej na poziomie 41 zł na akcję ma teraz tylko 4 proc. potencjał wzrostu. Według analityków, Echo pokazało dobre wyniki za pierwszy kwartał 2003 r. Zarówno sprzedaż, EBITDA, jak i zysk operacyjny wzrosły w stosunku do analogicznego kwartału o 30-40 proc. Spadł jedynie zysk netto, wynika to jednak z zaksięgowania w pierwszym kwartale 2002 r. transakcji sprzedaży Hekona o wartości 9,3 mln z brutto.

Softbank Zdaniem DM BZ WBK, obecny kurs akcji adekwatnie dyskontuje znaczne prawdopodobieństwo wygranej w przetargu na system dla PKO BP. W efekcie podtrzymują oni rekomendację „trzymaj”, co najmniej do ogłoszenia wyniku i wartości przetargu PKO BP.

Wygrany kontrakt wpłynąłby na podwyższenie wyceny akcji spółki z obecnych 21 do 24 zł. Analitycy zwracają uwagę, że niższa suma bilansowa, zredukowane koszty oraz zbliżające się duże, wartościowe kontrakty zaowocują wyższą rentownością operacyjną oraz lepszymi wynikami Softbanku jeszcze w czwartym kwartale tego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje