Rekomendacje

Artur Szymański, Reuters
30-07-2003, 00:00

Orbis. Deutsche Bank obniżył rekomendację dla papierów Orbisu z „kupuj” do „trzymaj”. W raporcie datowanym na 22 lipca, Krzysztof Kaczmarczyk uważa, że ostatnia transakcja zakupu przez spółkę polskich hoteli swojego inwestora strategicznego — Accoru została już przez rynek zdyskontowana. DB wyznaczył cenę docelową dla Orbisu na poziomie 20 zł wobec 22,6 zł wcześniej. Raport został wydany przy cenie 21,3 zł.

Pod koniec czerwca Orbis, zarządzający siecią 55 hoteli, przejął od swego inwestora — francuskiej grupy Accor — spółkę Hekon-Hotele Ekonomiczne, za którą zapłaci 404,2 mln zł. Transakcja z Hekonem obejmuje 11 hoteli, w tym jeden na etapie budowy w Wilnie i będzie finansowana ze środków własnych i kredytu.

— Uważamy, że Hekon jest perfekcyjnym strategicznie dopełnieniem dla Orbisu, ale sądzimy, że cena transakcji była zbyt wysoka i dlatego obniżamy naszą cenę docelową o 12 proc. — czytamy w raporcie Deutsche Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje