Rekomendacje

Robert Grzeszczuk
opublikowano: 15-11-2000, 00:00

REKOMENDACJE

ELEKTRIM. W raporcie z 9 listopada analitycy Deutsche Banku obniżyli rekomendację dla Elektrimu do „tak jak rynek“. Obniżyli też docelową wycenę dla papierów przedsiębiorstwa do 45-57 zł za sztukę, co spowodowane było przede wszystkim niższą od poprzedniej wyceną Polskiej Telefonii Cyfrowej. Ich zdaniem, wartość tego operatora komórkowego kształtuje się na poziomie 3,9 mld USD, o 1,1 mld USD mniej niż szacowano wcześniej.

W lipcu DB wydał dla Elektrimu rekomendację „zdecydowanie kupuj“ po tym jak 4,9-proc. pakiet akcji spółki przejął francuski Vivendi, spekulując, że jest to pierwszy krok na drodze przejęcia polskiego holdingu i ogłoszenia publicznego wezwania w niedługim czasie. Docelową cenę dla pojedynczego waloru Elektrimu ustalili oni na 70 zł. Taki scenariusz — jak piszą — jest wciąż możliwy, ale coraz mniej prawdopodobny.

— Ostatnie dwa lata działalności Elektrimu były wyjątkowo szumne. Wątpimy jednak, czy spółce uda się utrzymać kontrolę nad najważniejszymi aktywami telekomunikacyjnymi, ale na razie trudno przewidywać, w jaki sposób i kiedy się to dokona — piszą analitycy w raporcie.

Elektrimowi brakuje gotówki, żeby uczestniczyć w podwyższeniu kapitału przez PTC, a także zabezpieczyć ekspansję El-Netu w Warszawie. Pod koniec ubiegłego roku Elektrim musiał ograniczyć swoją kontrolę nad PTC do poziomu niższego niż pierwotnie zakładał. Obecny wzrostowy potencjał tych aktywów nie kompensuje jednak wysokiego ryzyka, jakie związane jest z inwestowaniem w walory warszawskiej spółki. RG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Grzeszczuk

Polecane