Rekomendacje

DI
14-02-2011, 00:00

REKOMENDACJE

OrzeŁ BiaŁy: kupuj

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 7 lutego, wydali rekomendację "kupuj" dla akcji spółki Orzeł Biały. Cena docelowa została wyznaczona na 32 zł.

"Orzeł Biały po nieudanym przejęciu spółki Baterpol (w wyniku zablokowania transakcji przez UOKiK), obecnie zamierza wdrożyć trzyletni program inwestycyjny o wartości około 63 mln zł, który chce sfinansować m.in. otrzymaną dotacją unijną w wysokości 14,4 mln zł. Oczekujemy, że planowane inwestycje będą dotyczyły modernizacji posiadanego parku maszynowego, w efekcie których wzrośnie potencjał produkcyjny spółki, ulegnie rozszerzeniu posiadany asortyment o nowe produkty w zakresie produkcji ołowiu i jego stopów. To powinno przełożyć się w przyszłości także na pozyskanie nowych klientów oraz na osiąganie wyższej premii handlowej. Spodziewamy się, że spółka będzie dążyła również do optymalizacji procesów technologicznych, w wyniku których obniżą się koszty produkcji" — napisano w rekomendacji.

"Dokonana przez nas wycena, będąca średnią ważoną wycen metodą porównawczą i metodą dochodową, pozwala ustalić końcową cenę akcji Orzeł Biały na 32 zł. Cena docelowa akcji spółki jest więc o 36,7 proc. wyższa od obecnej ceny giełdowej" — dodano.

W dniu wydania raportu za akcje spółki płacono 23,39 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje