Rekomendacje

DI
17-05-2011, 00:00

Bank Handlowy: redukuj

Millennium DM, w raporcie z 9 maja, obniżył rekomendację dla Banku Handlowego (BH) do "redukuj" z "akumuluj", ustalając cenę docelową dla akcji na 94,3 zł. Raport wydano przy cenie 101,7 zł.

"Obecnie Bank Handlowy jest notowany z premią w stosunku do konkurentów. Wskaźniki P/E na lata 2011/12 wynoszą 16.1 i 14.8 przy średniej 14.3 i 13.2. Bank jest jednocześnie kwotowany z około 15-20 procentową premią w stosunku do najbliższego wartościowo konkurenta — ING BSK, który w porównaniu do BH charakteryzuje się wyższymi przyrostami wolumenów czy dochodów operacyjnych, przy lepszej kontroli kosztów działalności i silniejszej pozycji w rentowniejszym segmencie detalicznym" — czytamy w raporcie.

Eksperci Millennium DM uważają, że premia z jaką jest notowany BH w stosunku do ING BSK, jak i pozostałych banków nie jest usprawiedliwiona wysoką dywidendą płaconą przez spółkę (stopa dywidendy wynosi 5.6 proc.).

"Tym samym, po wzroście akcji BH od wydania naszej ostatniej rekomendacji o prawie 12 proc. (przy stabilizacji WIG-Banki w tym okresie) oraz dostrzegając ryzyko kolejnych słabszych niż sektor wyników w kolejnym kwartale, zmieniamy rekomendację na akcje spółki z akumuluj do redukuj" — uzasadniają analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje