Rekomendacje

Tadeusz Stasiuk
08-08-2001, 00:00

REKOMENDACJE

TP SA. W raporcie z 6 sierpnia Bob Creamer, analityk Raiffeisen Capital & Investment Polska, napisał, że Telekomunikacja Polska jest na najlepszej drodze do zanotowania straty netto w latach 2002 i 2003. Miałyby one wynieść odpowiednio: 586 mln zł i 420 mln zł. Jego zdaniem, rynek usług telekomunikacyjnych już nigdy nie będzie tak łaskawy dla spółki, jak dotąd. Od 2001 roku spadać mają przychody operatora z tytułu usług telefonii stacjonarnej.

— Już w 2001 r. szacuję spadek dynamiki przychodów do 5 proc. z 21 proc. w 2000 r. — pisze Bob Creamer.

Jego zdaniem, w październiku firmę czeka zmiana zarządu, bez względu na to, czy MSP uda się sprzedać pozostające w rękach skarbu akcje spółki. Analityk dodaje, że nowy zarząd będzie musiał stawić czoła nie lada wyzwaniom, m.in. 50-proc. redukcji zatrudnienia, która powinna zostać przeprowadzona do 2004 r.

RCIP rekomenduje sprzedaż akcji TP SA i wyznacza ich cenę docelową na 10 zł (obniżenie prognozy z 17 zł). WIK

KĘTY. W raporcie z 21 czerwca analitycy BM BPH wydali rekomendację „akumuluj” dla walorów Kęt ustalając cenę docelową akcji spółki na 46 zł.

Zdaniem rekomendujących, Kęty rozpoczęły intensywne poszukiwanie inwestora branżowego. Jego wejście do spółki odbędzie się głównie przez odkupienie udziałów od dotychczasowych akcjonariuszy. Analitycy BPH uważają jednak, że nie poprzestanie on jedynie na objęciu tych udziałów. Będzie prawdopodobnie zainteresowany przejęciem ponad 50 proc. udziałów Kęt, co wiąże się z koniecznością ogłoszenia wezwania sprzedaży.

PBK. Oceniajac wyniki pierwszego półrocza, analitycy banku inwestycyjnego CS First Boston podtrzymali rekomendację „trzymaj” wystawioną dla akcji PBK. Rekomendujący obniżyli jednak prognozę tegorocznego zysku skonsolidowanego PBK do 273 mln zł (o 7 proc.) i prognozę zysku połączonego PBK i BPH do 464 mln zł (o 9 proc.).

Analitycy negatywnie odnieśli się do wielkości rezerw utworzonych na kredyty przeterminowane, które na koniec czerwca wyniosły 52 mln zł wobec 34 mln zł na koniec I kwartału. Optymistycznie jednak oceniają drugie półrocze, które ich zdaniem powinno być lepsze dla obu łączących się banków.

— Nowy bank ma duże szanse znacząco obniżyć koszty. Dobrą decyzją jest wybór starszego, ale tańszego systemu IT — twierdzą twórcy raportu.

W perspektywie 12 miesięcy analitycy CSFB określili kurs docelowy akcji PBK na 97 zł.

PEKAO SA. Kupuj akcje Pekao SA — takie zalecenie podtrzymujące wcześniejszą rekomendację wydali 6 sierpnia analitycy CS First Boston. Uważają oni, że półroczne wyniki banku były zgodne z ich oczekiwaniami. Zdaniem CSFB, bank będzie w drugim półroczu utrzymywał ostrożne nastawienie do zwiększania akcji kredytowej i ograniczał zatrudnienie. Analitycy twierdzą, że Pekao SA ma nadmiar wolnych środków finansowych, co może skłonić zarząd do wypłaty w przyszłym roku dywidendy. CSFB wyznaczył 12-miesięczny docelowy kurs akcji na 85 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje