Rekomendacje, analizy, ratingi

Artur Szymański
18-12-2001, 00:00

Elektrim Kable. Analitycy Biura Maklerskiego Banku Przemysłowo-Handlowego rekomendują sprzedaż walorów Elektrimu Kable w wezwaniu ogłoszonym przez Krakowską Fabrykę Kabli. Podmiot ten zamierza skupić 88 007 358 akcji Elektrimu Kable po 5,26 zł. W wyniku wezwania KFK chce osiągnąć 75-proc. udział w kapitale akcyjnym. Cena wezwania wynika z porozumienia z Elektrimem, który wynegocjował za swój 70,5-proc. pakiet akcji kwotę 110 mln USD. Zapisy rozpoczną się 24 grudnia i potrwają do 4 stycznia. Bardzo istotną datą będzie 9 stycznia, kiedy zostanie rozliczone wezwanie. Data ta ma ważne znaczenie dla Elektrimu. Ewentualna redukcja zapisów będzie miała charakter proporcjonalny.

— Przesądzone jest, że Elektrim zapisze się na sprzedaż akcji, jest zatem pewne, że do takiej redukcji dojdzie — twierdzi BM BPH.

Autorzy raportu twierdzą że redukcja będzie niewielka, wyniesie najprawdopodobniej 15–20 proc. Najprawdopodobniej KFK ogłosi kolejne wezwanie, w celu osiągnięcia 100 proc. akcji. Cena wezwania jest wyższa od ustaleń, co wiąże się ze znaczną poprawą fundamentów Elektrimu Kable w 2001 r.

Zdaniem BM BPH, cena wezwania jest umiarkowanie wysoka. Na najbliższych sesjach należy oczekiwać ukształtowania się ceny na poziomie niewiele niższym od ceny wezwania (5,15–5,25 zł). Z uwagi na prognozowany poziom wyceny, analitycy zalecają sprzedaż akcji w wezwaniu, bądź w trakcie notowań ciągłych po cenie zbliżonej do ceny wezwania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje, analizy, ratingi