Rekomendacje, analizy, ratingi

Tadeusz Stasiuk
08-03-2002, 00:00

Pekao SA. W datowanym na 5 marca 2002 r. raporcie analitycznym, specjaliści z CAIB sugerują „redukowanie” pozycji na walorach największego na warszawskiej giełdzie banku detalicznego, Pekao SA. Równocześnie twórcy rekomendacji wycenili wartość pojedynczej akcji tego podmiotu finansowego na 92,00 zł. W opinii analityków CAIB, obecny kurs akcji na GPW jest zdecydowanie zbyt wysoki, co zawdzięcza przede wszystkim temu, że bank z uwagi na dużą płynność walorów, dobre zarządzanie i umiejętności osiągania celów finansowych, stał się ostatnimi czasy ulubieńcem inwestorów. Bardzo wysoka wycena stanowi obecnie okazję do zredukowania udziału walorów Pekao w portfelu.

Odnosząc się do tegorocznych planów finansowych zarządu, CAIB oceniła je jako realistyczne, ale mało ambitne (wzrost zysku netto w 2002 r. o 11 proc. do 1,4 mld zł, relacja kosztów do dochodów poniżej 50 proc.), szczególnie w porównaniu z ubiegłorocznymi osiągnięciami.

Według szacunków twórców raportu tegoroczny skonsolidowany zysk netto za ten rok powinien wynieść 1,33 mld zł, zaś w roku przyszłym 1,63 mld zł. Z kolei zysk na akcję ma wynieść odpowiednio 8,03 zł i 9,82 zł. Zwrot z kapitału natomiast 17,7 proc. i 17,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje, analizy, ratingi