Rekord dostaw Boeinga

opublikowano: 08-01-2019, 18:51

Koncern Boeing dostarczył rekordową liczbę samolotów w 2018 r., nie udało mu się jednak zrealizować zakładanego celu, donosi Reuters.

Łącznie w minionym roku amerykański producent dostarczył klientom 806 maszyn. Założenia były nieco wyższe i opiewały na wartość z przedziału 810-815 samolotów. Główną przyczyną były problemy z poddostawców. 

Zobacz więcej

Boeing 737

fot. Bloomberg

W reakcji na powyższą informację o rekordzie, cena akcji Boeinga na NYSE wzrosła o ponad 3 proc. 

Europejski rywal, koncern Airbus pod koniec bieżącego tygodnia ma opublikować liczbę dostarczonych swoich samolotów i choć również oczekiwany jest rekord, to jednak eksperci uważają, że nie uda się mu pokonać Boeinga, który kolejny rok z rzędu pozostanie największym na świecie producentem samolotów.

Inwestorzy i analitycy uważnie obserwują liczbę samolotów, które Boeing przekazuje liniom lotniczym i firmom leasingowym, aby uzyskać wskazówki dotyczące przepływów pieniężnych i przychodów firmy.

Zamówienia na Boeinga i Airbus są niższe w porównaniu z 2017 r., ponieważ linie lotnicze obawiają się napięć handlowych i spowolnienia globalnego wzrostu gospodarczego. Ale w obu przypadkach dostawy wzrosły z powodu boomu odnotowanego na wcześniejszych zamówieniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy