Rekord niemieckiej „mieszkaniówki”

opublikowano: 13-06-2016, 13:23

W 2015 roku zbudowano w Niemczech najwięcej mieszkań od 2006 roku. Wciąż podaż nie nadąża jednak za potrzebami, pisze Reuters.

W ubiegłym roku zbudowano w Niemczech 247,7 tys. domów. To o 1 proc. więcej niż rok wcześniej i najwięcej od przedkryzysowego 2006 roku, kiedy zbudowano 255,6 tys. mieszkań.

Bloomberg

Minister budownictwa Barbara Hendricks podkreśla, że aby zaspokoić popyt co najmniej 350 tys. mieszkań musi powstawać każdego roku. Według branży ta liczba jest jeszcze większa, wynosi 400 tys.

Popyt na mieszkania wzrósł w Niemczech w związku z napływem do tego kraju ponad 1 mln imigrantów w ubiegłym roku. Dodatkowo zwiększa go zmiana zwyczajów Niemców, którzy coraz częściej wolą kupować mieszkania niż je wynajmować. Zachęca ich do tego niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, wynikające z rekordowo niskich stóp procentowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane