Czytasz dzięki

Rekord sprzedaży asfaltów

opublikowano: 14-02-2019, 22:00

W 2018 r. Grupa Orlen osiągnęła najwyższą w historii sprzedaż asfaltu — prawie 1,5 mln ton, co oznacza 3-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniego roku.

Udział w tym wyniku miał również eksport — asfalty zostały zastosowane w 44 krajach, w tym na Mauritiusie i Wyspach Samoa. Grupa umocniła także pozycję na rynku europejskim, na który trafia najwięcej asfaltów z koncernu. Dominował eksport na Ukrainę i do Czech, gdzie produkty spółki użyto m.in. do modernizacji nawierzchni na lotnisku w Pradze. Największym zainteresowaniem klientów krajowych cieszyły się tradycyjne asfalty drogowe. Sprzedaż asfaltów modyfikowanych pozostała na podobnym poziomie co w 2017 r. W tej kategorii wzrosła natomiast sprzedaż asfaltów wysokomodyfikowanych. W 2014 r. spółka z Grupy Orlen jako pierwsza w Polsce wprowadziła tę technologię i obecnie jest to produkt o najlepszych właściwościach funkcjonalnych w ofercie asfaltów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpecchowska

Polecane