Rekordowa aukcja rublowych obligacji Rosji

opublikowano: 27-02-2019, 17:04

Rosyjskie Ministerstwo Finansów pozyskało rekordowe 57,6 mld rubli (875 mln USD) ze sprzedaży obligacji w dwóch ofertach w środę.

Resort finansów sprzedawał obligacje z terminem wykupu w 2024 roku i 2029 roku. Obie oferty miały nadsubskrypcję. Ministerstwo oferowało premię 4 pkt. bazowych na obu aukcjach.

W środę bank centralny Rosji opublikował dane o posiadaniu obligacji kraju, z których wynika, że udział zagranicy wzrósł do 25 proc. To pierwszy wzrost od marca ubiegłego roku.

Analitycy zwracają uwagę, że pomimo groźby amerykańskich sankcji na sprzedaż nowych obligacji Rosji rynek lokalnego długu dał inwestorom w tym roku już 8,2 proc. zwrotu, najwięcej z gospodarek wschodzących po Egipcie.

- Silny popyt był spodziewany, a jego skala potwierdza naszą teorię, że amerykańskie sankcje są już uwzględnione w cenach – powiedział Aleksiej Pogoriełow, analityk Credit Suisse w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy