Rekordowa darowizna dla placówki Uniwersytetu Harvarda

opublikowano: 08-09-2014, 12:31

Tak wysokiej darowizny w historii Uniwersytetu Harvarda jeszcze nie było, informuje serwis AP.

Należąca do tej znanej amerykańskiej uczelni Szkoła Zdrowia Publicznego otrzyma dar w postaci aż 350 mln USD, który ma być przeznaczony na zintensyfikowanie badań w kilku kluczowych obszarach, w tym odnośnie globalnej pandemii.

Harvard School of Public Health, Boston
źródło: wikipedia

Darczyńcą jest fundacja filantropijna „The Morningside Foundation” założona przez rodzinę T.H. Chana, potentata branży nieruchomości z Hongkongu, który zmarł w 1986 r.

W zamian za finansowe wsparcie szkoła zmieni nazwę na T.H. Chan School of Public Health. Jedyną inną placówką, która w swojej nazwie  nosi prywatne nazwisko jest Harvard Kennedy School.

Julio Frenk, dziekan szkoły, nazwał prezent Morningside Fundacji "darem transformacji", który pomoże studentom i wykładowcom pracującym nad sposobami zatrzymania pandemii, takich jak Eboli, malarii, raka i otyłości oraz nad rozpoznawanie i zapobieganiem globalnym zagrożeniom dla zdrowia wynikającym z wojen, biedy, ekologi a także upadającego systemu opieki zdrowotnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane