Rekordowa kwota za roleksa

opublikowano: 15-05-2013, 00:00

Podczas poniedziałkowej licytacji prowadzonej przez dom aukcyjny Christie’s International rekordową kwotę 1,16 mln USD osiągnął zegarek ręczny marki Rolex.

Wyprodukowane w 1942 r. cacko zostało opisane przez Christie’s jako „najbardziej ekskluzywny” model znanej szwajcarskiej marki, jaki był sprzedawany w Genewie. Dom sprzedał 94 proc. wystawionych zegarków.

Okazał się lepszy od konkurenta, domu aukcyjnego Sotheby’s, który podczas aukcji 11 maja nie mógł znaleźć chętnych na 24 proc. zaoferowanych zegarków. Sotheby’s ma jednak asa w rękawie. Oferuje kolekcję biżuterii należącą do legendarnej włoskiej gwiazdy kina — Giny Lollobrigidy.

85-letnia Włoszka w ubiegłym tygodniu przybyła do Genewy z Horacio Pagani, swoim mężem, w sportowym wozie Pagani, by wziąć udział w dzisiejszej sprzedaży 23-częściowej kolekcji biżuterii. Dochody sfinansują budowę szpitala specjalizującego się w leczeniu komórkami macierzystymi.

W skład kolekcji wchodzą m.in. perłowe kolczyki, które kiedyś należały do rodu Habsburgów, oraz pierścionek z 19-karatowym diamentem Bulgari z około 1962 r. Natomiast w środę Christie’s prawdopodobnie wystawi pod młotek 26-karatowy diament oraz największy diament bez skazy kolor D o wadzie 101,73 karatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane