Rekordowa liczba niesprzedanych domów w Londynie

opublikowano: 20-11-2018, 08:18

Liczba czekających na nabywców nieruchomości mieszkaniowych w Londynie wzrosła o prawie 50 proc. w tym roku. To skutek niepewności powodowanej przez brexit i spadek dostępności, uważają eksperci.

Na koniec września było w Londynie 2374 czekających na nabywców nieruchomości mieszkaniowych. To rekord. Na koniec 2017 roku było ich 1595.  

- Część tego nadmiaru powstała, bo to złe produkty ze złą ceną dla ludzi, którzy chcą kupić dom i stać ich na to – tłumaczy Tim Craine, założyciel firmy analitycznej Molior London. – Reszta to kwestia złego timingu wynikającego z zastoju rynku z powodu brexitu – dodał.

Sytuacja na rynku spowodowana jest także przez wysokie ceny nieruchomości. Hometrack wyliczył, że obecnie do kupna domu potrzebne jest 14,5 rocznych zarobków przeciętnego londyńczyka, najwięcej w historii. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane