Rekordowa liczba turystów w Pradze

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 15-04-2006, 17:41

Do stolicy Czech - Pragi przybyła rekordowa liczba zagranicznych turystów. Hotele i pensjonaty są zapełnione do ostatniego miejsca.

Do stolicy Czech - Pragi przybyła rekordowa liczba zagranicznych turystów. Hotele i pensjonaty są zapełnione do ostatniego miejsca.

Nad Wełtawę na Wielkanoc zjechało 80 tysięcy gości z zagranicy. To prawie o 10 procent więcej niż w ubiegłe święta. Turystów przyciąga nie tylko architektura miasta, ale także świąteczny koloryt. Jarmarki wielkanocne, na rynku staromiejskim i placu Wacława, otwarto już kilka dni prz`ed świętami.

Świąteczną atmosferę wykorzystali właściciele restauracji i gospód w centrum miasta, podnosząc ceny od 20 do 30 procent. Także handlowcy nie pozostali w tyle i większość praskich domów towarowych będzie otwarta w święta jak w dni powszednie.

Ci z mieszkańców stolicy, których na to stać, w poszukiwaniu spokoju i prawdziwie świątecznej atmosfery wyjechali z miasta w góry lub do swoich dacz.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane