Rekordowa sprzedaż BMW

opublikowano: 10-08-2016, 09:46

Zarówno BMW jak i Daimler odnotowały w lipcu rekord sprzedaży, pomimo spowolnienia w Stanach Zjednoczonych oraz obaw o osiągnięcie szczytu cyklu biznesowego w niektórych regionach, informuje ft.com.

BMW Group odnotowała w lipcu wzrost sprzedaży o 4 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku do 180 080 aut wobec. Od początku roku sprzedaż wzrosła natomiast o 5,5 proc. do 1,343 mln.

Auta elektryczne i hybrydowe BMW stanowiły 4 proc. sprzedaży w Europie Zachodniej, dzięki dofinansowaniu rządowemu oraz inwestycjom w infrastrukturę „ przewyższając oczekiwania”. W Skandynawii sprzedaż hybrydowej wersji stanowiła aż 45 proc. sprzedaży w przypadku BMW 3 Series. W przypadku modelu BMW 2 Series Active Tourer było to aż 55 proc.

Dobrych wyników koncernu nie popsuła gorsza sytuacja w Amerykach, gdzie sprzedaż BMW i Mini spadła w lipcu o 3,9 proc. w porównaniu do ubiegłego roku, a od początku roku o 7,4 proc., co jednak było zgodne z prognozami firmy.

Bloomberg

W Europie jednak sprzedaż obydwu marek wzrosła w lipcu o 5,6 proc., a od początku roku o 10,5 proc. W Azji wzrost wyniósł analogicznie 7,9 proc. oraz 7,4 proc.

W ubiegłym tygodniu Daimler opublikował jeszcze bardziej optymistyczne wyniki sprzedaży. Lipcowa sprzedaż Mercedes-Benz wzrosła o 9,4 proc. do 163 770 aut, pomimo spadku w USA o 0,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, FT.com

Polecane