Rekordowa wartość aktywów funduszy hedgingowych

opublikowano: 22-01-2014, 09:45

Wartość aktywów, jakimi na koniec 2013 r. dysponowały fundusze hedgingowe wzrosła o 17 proc. do rekordowego poziomu 2,63 bln USD (ponad 8 bln zł), wynika z danych opublikowanych przez Hedge Fund Research.

Globalne aktywa zwiększyły się o 376 mld USD, obejmując 63,7 mld w postaci napływu nowych środków od inwestorów i 312 mld w postaci zysków inwestycyjnych. Czwarty kwartał minionego roku był szóstym z kolei w którym sektor odnotował wzrost aktywów.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Wśród inwestorów sporym zaufaniem cieszyły się fundusze zarządzane przez znanych aktywistów branżowych takich jak przykładowo Daniela Loeba z Third Point czy Billa Ackmana z Pershing Square Capital Management.  Trafiły do nich środki szacowane na 29,6 mld USD.

Fundusze, których strategia oparta jest na spekulowanie pod tzw. wydarzenia zrealizowały  w ubiegłym roku średnią stopę zwrotu rzędu 12 proc.  wobec 9,2 proc. w przypadku wszystkich funduszy hedgingowych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane