Rekordowe ceny domów w Hongkongu

opublikowano: 05-07-2019, 12:15

Masowe protesty w Hongkongu, które z czasem przybrały gwałtowny charakter, nie powstrzymały wzrostu cen domów w mieście, informuje Bloomberg

Wartości nieruchomości mieszkaniowych osiągnęły nowy, rekordowy poziom po wzroście o 1,4 proc. w ubiegłym tygodniu, wynika z danych opublikowanych w piątek przez firmę Centaline Property Agency Ltd. Wzrost cen świadczy o tym, że demonstracje, które miały miejsce od połowy czerwca, nie miały dotychczas większego wpływu na branżę nieruchomości w byłej kolonii brytyjskiej.

Rząd Hongkongu zawiesił na czas nieokreślony kontrowersyjną ustawę o ekstradycji po protestach, w których udział wzięły setki tysięcy ludzi. Jednak wiele osób nadal domaga się całkowitego wycofania proponowanej ustawy i zapowiada, że nadal będzie protestować.

Według danych Bloomberg Intelligence, popyt na domy w Hongkongu będzie rósł w perspektywie krótkoterminowej. Gołębia perspektywa stóp procentowych, niskie udział własności domów i ograniczona podaż mieszkań komunalnych mogą potencjalnie przełożyć się na roczny wzrost sprzedaży do najwyższego poziomu od 15 lat

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy