Rekordowe inwestycje private equity

  • Paweł Makosz
opublikowano: 15-02-2021, 18:38

Firmy private equity ogłosiły w tym roku transakcje wartości 29 mld USD. To 60 proc. więcej niż rok temu i rekord dla tego okresu.

Początek 2021 roku okazał się być doskonałym momentem do negocjacji oraz zawierania większych transakcji. Pojawiające się okazje są wynikiem kryzysu COVID-19, dostępnością taniego kredytu i wielu sprzedających chętnych do poprawy swoich bilansów.

Branża od dawna posiada rekordowe ilości niewydanego kapitału. W zeszłym roku inwestorzy cały czas wpłacali pieniądze na fundusze wykupów, mimo że w większości pozostały one nietknięte.

- Są duże szanse, że w tym roku zobaczymy duże transakcje - powiedział Anthony Diamandakis, szef zarządzania aktywami w Citigroup.

Rok 2021 przyniósł znaczne ożywienie w sektorze private equity. W lutym TDR Capital i I Squared Capital rozpoczęły rozmowy o potencjalnym przejęciu dostawcy agregatów prądotwórczych Aggreko za 3,1 mld USD. Blackstone i Global Infrastructure Partners połączyli siły w przetargu o wartości 4,7 mld USD dla prywatnego operatora odrzutowców Signature Aviation Plc. W innych częściach Europy Ardian SAS i GIP chcą zaoferować 13,7 mld USD za francuskie przedsiębiorstwo wodociągowe Suez.

– Można bezpiecznie założyć, że działalność w zakresie fuzji i przejęć kierowana przez private equity będzie w tym roku rosła w siłę - powiedział w ostatnim wywiadzie Anthony Gutman, szef bankowości inwestycyjnej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w Goldman Sachs Group.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane